Книги, видані за підтримки Спільноти Української Реформації у 2024 році

Книги, видані за підтримки Спільноти Української Реформації у 2024 році

У 2024 році в Україні вийшло понад 11 тисяч книжок і брошур. Ми уважно стежимо за новинками різних видавництв, щоб поповнювати бібліотеки Сил Оборони актуальними, змістовними книгами за програмою Військо Читає.

Також ми підтримуємо вибрані видання видавництва Наш Формат. Цього року ми долучилися до випуску 11 книжок, які додали до списку програми Військо Читає.

  1. «Дракони і змії. Еволюція ворогів Заходу та майбутні загрози» Девід Кілкаллен - військовий, вчений та експерт із зовнішньої політики з’ясовує, чого навчилися противники Заходу за останні 30 років. Поєднуючи еволюційну теорію та детальні польові дослідження пояснює, що сталося з недержавними загрозами, терористами і партизанами. Водночас показує адаптацію таких держав-конкурентів, як Росія, Китай, Іран, Північна Корея.
  2. «Ялтинські доньки. Черчиллі, Рузвельти й Гаррімани: історія про любов і війну» Кетрін Ґрейс Кац - історія про Ялтинську конференцію очима жінок, які відвідали її зі своїми впливовими батьками. Що їх об'єднувало? Як вони впливали на батьківські рішення? А ще, чому на конференції не було доньки Сталіна? Кетрін Ґрейс Кац дає докладні відповіді на ці питання і ділиться подробицями про залаштунки політичного театру тих вирішальних для світу днів. 
  3. «Сила ділитися владою. Віддавати, щоб досягнути більшого» Метью Барзун - від батьків-засновників США, крізь історії успіху «Вікіпедії», Visa і аж до революційно успішної виборчої кампанії Барака Обами у 2008 році — Метью Барзун змальовує як вміння творців і лідерів розділити владу й відповідальність вело до успіху. 
  4. «Самознищення Європи: імміграція, ідентичність, іслам» Дуґлас Мюррей - книжка містить ретельний огляд масової імміграції мусульман до Європи із Близького Сходу та Африки: передумов, розвитку, соціальних наслідків та кульмінації у формі політичного радикалізму, які стали звичним явищем. Водночас Мюррей показує, як криза ідентичності, зменшення кількості християн, гіпертрофоване почуття провини серед європейських країн, слабкість і безвідповідальність еліт створюють ідейний вакуум, який заповнюють наративи нових завойовників.
  5. «Чипова війна. Боротьба за найважливішу технологію у світі» Кріс Міллер - мікрочипи як нова нафта. Кріс Міллер занурює у світ глобальних інтриг і технологічних битв, де корпорації та держави ведуть жорстку війну за панування у виробництві мікрочипів. 
  6. «Влада гідних. Як меритократія створила сучасний світ» Адріан Вулдрідж - автор простежує історію меритократії від часів винайдення в Стародавні часи і до її сьогоднішньої кризи, щоб врешті поставити ключові питання — яке в неї майбутнє і чи є їй адекватні альтернативи?
  7. «Негативна упередженість. Як її подолати та навчитися керувати своїм життям» Рой Баумайстер - чому нас спустошує критика, навіть якщо вона змішана із щедрою похвалою? Чому люди залюбки вірять у теорії змов? Чому пари розлучаються, хоч і люблять одне одного? Таких «чому» може бути багато, а відповідь на них спільна — через негативну упередженість. Погане сильніше впливає на нас, ніж добре, — це дослідив соціальний психолог Рой Баумайстер. З цієї книжки ви довідаєтеся, як протидіяти негативу та покращити стосунки, кар’єру й життя загалом завдяки перевіреним стратегіям.
  8. «Американська війна в Афганістані» Картер Малкасян - аввтор аналізує кілька етапів війни: вторгнення 2001 року; відродження талібів у 2006 році; «велике поповнення» епохи Обами; перезавантаження стратегії після 2011 року, наслідки ліквідації лідера «Аль-Каїди» Усами бен Ладена та вплив на війну «Ісламської Держави»; трагічна кульмінація поразки США після виходу з Афганістану у 2021 році та швидкого повернення «Талібану» до влади в країні. 
  9. «Переосмислення забутого ХХ століття» Тоні Джадт - у книзі вміщено есеї, які історик та інтелектуал Тоні Джадт писав упродовж дванадцяти років. Ці праці охоплюють доволі широке коло питань — від французьких марксистів до американської зовнішньої політики, від глобалізаційної економіки до пам’яті про зло. А ще вони мають досить широку географію — від Бельгії до Ізраїлю.
  10. «Свобода» Себастьян Юнґер - ви відправитеся в захопливу подорож рівнинами й горами, автомобільними шляхами та залізничними коліями. Ви дізнаєтеся, як кочові апачі століттями ухилялися від загарбників, й отримаєте поради про те, як меншому перемогти більшого. Автор торкається також найрізноманітніших аспектів життя: стратегії боксу, ролі жінок у рухах опору, економічної нерівності в суспільстві. 
  11. «Одного разу воїн — воїн назавжди. Як повернутися до звичного життя після бойових дій» Чарльз Гоуґ - книжка пропонує конкретний набір навичок і порад, що допоможуть впоратися з психофізіологічними наслідками війни, бойовим стресом та посттравматичним стресовим розладом. Чарльз Гоуґ детально описує, як відслідковувати власний психічний стан та керувати стресом, щоб зрештою його подолати. Практичні рекомендації допомогли тисячам воїнів успішно здійснити перехід до мирного життя.
Коментарі
Поки немає коментарів
Залиште свій коментар
Прізвище та ім'я*
Будь ласка, оцініть цю новину:
Email
Введіть коментар*
Будь ласка, оцініть цю новину:
Благодійний внесок Книжки для ЗСУ